Epic Games Apple dan Sonra Google İle de Mahkemelik Oldu!

Epic Games Apple dan Sonra Google İle de Mahkemelik Oldu!

Yayınladığı ücretsiz oyunlar ile adını duyurmaya başlayan Epic Games, battle royal oyunu Fortnite yüzünden mahkemelik oldu. Sebebi App Store ve Google Play Store un Fortnite i platformlarından kaldırılması.

Aslında herşey Fortnite in yaptığı yeni güncelleme ile başladı. Güncelleme sonrası epic games oyun içinde kendi ödeme sistemini eklemesi ile diğer platformlara gerek duymadan oyun içinde satın alım sağladı. Bu yeni düzenleme ile kullanıcılar daha uygun fiyata bu alımları yapmaya başladı.

Bu gelişme üzerine Play Store ile App Store Fortnite oyununu platformlarından kaldırdı. Ardından Fortnite, #FREEFORTNITE hastaghi ile zehir zemberek bir video yayınları ve ardından mahkemeye başvurduklarını duyurdu. Gerekçesi ise rekabete aykırı davranma idi. Tekelcilik nedeniyle geçmiş dönemde bir çok ceza ödemek zorunda kalan bu ili dev platform, Fortnite i yeniden platformlarında yayınlayacakmı merakla bekliyoruz.

#FREEFORTNITE videosunun linki: https://www.youtube.com/watch?v=euiSHuaw6Q4&feature=emb_logo

Ayrıca yazıyı yayınladığım şu dakika canlı yayında video oynatılıyor. Canlı yayın 17 saattir sürüyor. Belki siz bu yazıyı okuduğunuz zamanda hala canlı yayın devam ediyordur :).

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.

#FOLOW US ON INSTAGRAM